O nás

Informace lyžařského oddílu ve Štítné nad Vláří - Popov

Vážení členové i nečlenové LO, Svaz lyžařů České republiky oznamuje, že do 30.9.2013 je možno provést změny v evidenci  SLČR. Jedná se o přestupy, odhlášení se, změny bydliště apod. Po tomto termínu bude databáze uzavřena a nebude možné provádět žádné změny.  Pro přihlášení nových  členů  a změn,  je nutno vyplnit přihlášky do oddílu do 25.9.23013 a doručit mi je.  Do určeného termínu je třeba uhradit částku na vystavení  průkazek, cena  na nastávající  lyžařskou sezónu zůstává stejná,  tzn. 100,- Kč za člena. Již nyní máme 23 členů a další čtyři včetně malého závodníka  právě vypisují přihlášky. Řadíme se tak k největším oddílům v kraji. Pro přihlášky a změny kontakt: Zdeněk Machů, mob: 603511080, papina@avonet.cz.

Od 20.11.2013 je možno se dodatečně příhlásit do SLČR v našem oddílu jak pro členy tak i pro závodníky s tím, že na průkazy se bude déle čekat.

Ve dnech  28.-30.6.2013  byl náš lyžařský oddíl spolupořadatelem  mezinárodních FIS závodů a závodu Českého  poháru v travním lyžování. Touto cestou bychom  chtěli  poděkovat  každému,  kdo přišli pomoci na svah, nejen z našeho oddílu  ( bylo nás méně než nečlenů) a přičinili se o hladký průběh závodů. Celého  klání se zúčastnilo kolem 90-ti lyžařů téměř z celého světa a byli velmi spokojeni.  Poděkování patří především obecnímu zastupitelstvu, které nám umožnilo celou akci uspořádat, podpořil nás také nemalou mírou  Zlínský kraj a SLČR, sponzoři  Javorník, Nutrend, Eurocorp, TVD, Fagus, Asco numatics,  Belit, ŠBB elektro, Restaurace U sv. Jana, Rajch- průmyslová vzduchotechnika, Popovská pivnice a další.

Ještě jednou všem děkujeme  a těšíme se na závody v příštích letech. Sportu zdar

V listopadu 2013 náš oddíl získal 3 místo jako nejlépe spolupracující lyžařský oddíl do 30-ti členů v ČR.

Po delší odmlce vítám všechny příznivce lyžování, především travního. Vyvrcholením sezóny v travním lyžování ve Štítné byl bezesporu mezinárodní pohár FIS a Český pohár pořádaný naším oddílem GRASSKI ŠTÍTNÁ. Přestože při náročných přípravách nám nepřálo počasí, dlouho pršelo, terén byl podmáčený a navíc se protáhly dokončovací práce na zázemí svahu,  podařilo se vše včas zařídit.  Poděkování patří především místnímu Obecnímu úřadu, že i v šibeničním termínu zvádl na poslední chvíli dokončit veškeré práce. Na samotné závody se počasí umoudřilo a pořadatelé si mohli trochu oddechnout. Již v týdnu před závody se začal svah rozrůstat. Přijížděli závodníci a týmy ze Slovenska, Rakouska, Německa, bohatá výprava především z Itálie a samozřejmě nejbohatější výprava české reprezentace. Už v pátek, 29.8. bylo na svahu velmi rušno při oficiálním tréninku. Setkalo se zde přes 70 závodníků. V sobotu ráno proběhly menší tréninky a 10:20 hod byl odstartován 1. závodník na trati prvního kola obřího slalomu. Závod  byl mimořádně napínavý, obzvláště v kategorii mužů, kde šlo skutečně o setiny vteřin a o body do světového poháru. Všichni přihlížející diváci se těšili především na "našeho" Jana Němce jedenáctinásobného mistra světa a držitele kolem 60ti světových pohárů. Ihned po startu bylo vidět ohromné nasazení a skvělou jízdu. Asi v polovině trati však měl ošklivý pád, který skončil dvojitou zlomeninou nohy a operace ramene trvala údajně 6 hodin. Honzovi skončila sezóna ještě před finálovým závodem světového poháru v Předklášteří u Tišnova, který se měl konat za pouhý  týden . I tak skončil celkově na 3 místě na světě. Je to nezmar. Nicméně, po delší pauze závody pokračovaly dál ve 14:00 hod  druhým kolem obřího slalomu. V 17:00 hod byl odstartován další samostatný závod. Byl to rychlostní závod v superobřím slalomu. Jen pro zajímavost, v loni při tréninku na našem kopci byla právě Janu Němcovi naměřena rychlost 96 km/hod a to nejel úplně se shora. Neděle začínala opět tréninkem a v 10:20 bylo odstartováno 1. Kolo slalomu, což je technická disciplína. Závěrem celého závodního víkendu bylo odstartováno ve 13:15 hod 2. kolo slalomu a v 15:00 hod vyhlášení vítězů. Chcete-li  se podívat na veškeré výsledky, jsou vyvěšeny na www:czech-ski.com  nebo na www:slcr.cz. Zmíním se pouze o našich borcích, kteří patří mezi špičku nejen v republice, ale i v evropě. Nejvíce se dařilo v kategorii "MYŠÁK  nebo TALENT" Šimonu Liškovi, nejmladšímu travnímu lyžaři. Ve všech disciplínách stál na nejvyšším stupnínku vítězů. Výborně zajel  i náš Jiří Daberger v kategorii "MLADŠÍ ŽÁCI", v SG(obří slalom) obsadil 2. Příčku, v GS(superobří slalom, taky superG) byl 1. a ve SL(slalom) skončil na 3. Místě. Dařilo se poměrně i Filipovi Machů v kategorii  "STARŠÍ ŽÁCI". Přesto, že  na domácím kopci měl větší ambice, skončil v napínavých soubojích po atraktivních jízdách 4. ve  všech závodech. Jiří měl dobře rozjeté všechny závody českého poháru  a mohl dokonce útočit na celkové 1. místo. Rozhodnutí  mělo přijít ve finálovém  závodě o  14 dní později v Předklášteří u Tišnova. Také Filip měl naději vybojovat celkové 3. místo a asi by to dal. Chybělo mu jen pár bodů. Jenomže,  pro nepřízeň počasí byly závody o týden odloženy a mezitím si Filip zlomil ruku. Bylo dobojováno. Jediné želízko v ohni  pro GRASSKI ŠTÍTNÁ tak zůstal Jiří. S napětím jsme očekávali jeho starty. Ve finálovém závodu ČP, po bezchybných jízdách skončil v GS 2., v SG 3. a ve SL také 3. Po sečtení bodů za celou sezónu mu přináleží celkové krásné 2. místo v Českém poháru. Slavnostní vyhlášení proběhlo na Galavečeru s plesem TL ve dvoraně Kulturního centra v Moravské Třebové 7. listopadu.  Současně se s ČP v Předklášteří  konalo i MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY.  Jiří opět bojoval. Ve všech disciplínách, tedy GS,SG i SL mu byla souzena 2. místa. Společně s trenéry české reprezentace jsme se shodli, že Jiřímu nechtěly "jet" lyže. Škoda. Beztak  blahopřejeme.  I  bez účasti  Filipa při posledním klání,  oba borci dosáhli vynikajících výsledků  nejen v ČESKÉM POHÁRU, ale  i  na světovém poháru FIS, kde Jirka skončil celkově na 3.  a Filip na 5. místě ve svých kategoriích. Myslím si, že máme "kurňa dost dobrý oddíl" a v příštím roce budeme ještě lepší. Navíc  do oddílu přibudou další závodníci, o jednoho ogaru a jednu cérku v žákovských kategoriích více.  Škoda, že jen o dva.Děcka přihlaste se.  Je třeba dodat, že  bez podpory  místního Obecního úřadu, který nám umožňuje trénovat, by jsme takových výsledků nedosáhli.  Děkujeme. Děkujeme také všem, kteří se podíleli na dokončovacích pracích na vleku, při stavbě nového zázemí, úpravě terénu a také všem těm, kdož se aktivně zapojili a pomohli při závodech ČESKÉHO POHÁRU  konaného 29.-31.8.2014. Děkujeme dále všem sponzorům,  díky nimž se každoročně zvyšuje úroveň závodů a spokojenost závodníků, za věcné i peněžní dary - zlínskému kraji, firmám EUROCORP s.r.o., Slabík - uhlí, pila Wágner, Trčka lešení, Obklady a dlažby Poteč  a  firmě BYTEX, která dodala veškeré vybavení do nového bufetu.

Úspěšná sezóna travního lyžování 2014 skončila, zimní začíná. Doufejme, že napadne sníh a budeme moci  plně využívat  svah SKI DUBEČKY ŠTÍTNÁ také v zimě. Sportu zdar a lyžování zvlášť. Za LO GRASSKI ŠTÍTNÁ Zdeněk Machů